جزئیات خبر


ساخت سامانه ضد سرما گامی برای تکمیل سبد محصولات شرکت کمباین‌سازی ایران

ساخت سامانه ضد سرما گامی برای تکمیل سبد محصولات شرکت کمباین‌سازی ایران
1398/5/14

علی‌اصغر حمیدی‌فرد در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی مطالعات انجام شده یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد خسارت به بخش کشاورزی سرمازدگی می‌باشد که سالیانه بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از سرمازدگی به باغات و مزارع کشور است.
وی ادامه داد: برای مقابله و کاهش خسارت سرمازدگی در کشورهای مختلف متناسب با شرایط اقلیمی بومی اقدامات مختلفی صورت گرفته است و ماشین‌آلات و تجهیزات مختلفی ساخته شده است.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران با بیان این که در کشور 4 شرکت اقدام به نمونه‌سازی برخی مدل‌های خارجی کرده‌اند، گفت: شرکت کمباین‌سازی ایران با هدف طراحی و تولید تجهیزات مناسب با شرایط اقلیمی مناطق مختلف کشور و همچنین شرایط باغات و مزارع نسبت به طراحی سامانه ضد سرما اقدام کرده است.
وی هدف از اجرای این سامانه را حفظ، حراست و کاهش ریسک سرمازدگی در باغات و مزارع عنوان کرد.
حمیدی‌فرد ادامه داد: سامانه ضد سرما به دست مهندسان توانمند این شرکت و با استفاده از مهندسی معکوس، ساخت داخل خواهد شد که نمونه آزمایشی این محصول در سال 1398 ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح بیان کرد: این سامانه با هدف مقابله با سرماهای بهاره طراحی شده است که در زمان وقوع سرما، کشاورز قادر خواهد بود با استفاده از آن، جوانه‌ها، گل‌ها و شاخه‌های جوان درختان را از سرما محافظت کند.
حمیدی‌فرد ادامه داد: انتظار می‌رود با بهره‌برداری از سامانه ضد سرما، میزان بهره‌وری در بخش کشاورزی به ویژه باغات کشور در مناطق سردسیر که در معرض خطر وقوع سرماهای دیررس بهاره قرار دارند، افزایش یابد.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران افزود: همچنین این سامانه در کنار استفاده از تغذیه مناسب گیاهی و رعایت اصول باغداری، سبب کاهش خسارت باغداران خواهد شد.

 

نظر شما