جزئیات خبر


از سوی شرکت کمباین‌سازی ایران؛

نمونه اولیه کمباین مخصوص برداشت برنج طراحی و تولید شد

نمونه اولیه کمباین مخصوص برداشت برنج طراحی و تولید شد
1398/5/12

علی‌اصغر حمیدی‌فرد در گفت و گو با آستان نیوز با اشاره به ضرورت تولید کمباین مخصوص برداشت برنج بیان کرد: در حال حاضر کمباین‌های مورد نیاز کشور در برداشت برنج به صورت 100 درصد از کشورهای شرق آسیا به ویژه چین وارد می‌شوند.
وی ادامه داد: از طرفی سالیانه بیش از هزار دستگاه کمباین به ارزش حدودی 15 میلیون دلار وارد کشور می‌شود که در این راستا شرکت کمباین‌سازی ایران نسبت به طراحی و تولید کمباین برداشت برنج اقدام کرده است.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران افزود: در حال حاضر این کمباین باید در مزرعه آزمایش شود و با تحقق این مهم کشور در سال 1399 هیچگونه نیازی به واردات این مدل کمباین نخواهد داشت.
وی با اشاره به توان این شرکت در تأمین قطعات یدکی کمباین برنج گفت: شرکت کمباین‌سازی ایران با توجه به پتانسیل‌های درونی و شبکه تأمین قطعات خود، توانمندی تأمین تمامی نیازهای داخلی نسبت به این مدل کمباین و قطعات یدکی آن را خواهد داشت.
حمیدی‌فرد با بیان این که با تولید کمباین برنج، وابستگی شالیزارهای کشور به واردات این ماشین قطع خواهد شد، تصریح کرد: با ساخت این کمباین و داخلی‌سازی آن دیگر نیازی به هیچگونه واردات در حوزه برنج وجود ندارد.
وی ادامه داد: برنج یکی از مهم‌ترین محصولات استراتژیک کشور و پس از گندم دومین محصول تأمین امنیت غذایی کشور می‌باشد که وابستگی این بخش به واردات نقطه ضعفی در تأمین امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود.
حمیدی‌فرد با تأکید بر تأثیر و اهمیت این کمباین بر رونق تولید گفت: از سوی دیگر با تقویت تولید برنج در بخش‌های مختلف کشور به دلیل سهم بالای این محصول در تولید ناخالص بخش کشاورزی ایران، شاهد پویایی اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش درآمد بخش‌های روستایی در زنجیره تولید این محصول از زمان کاشت تا عرضه به مصرف‌کننده خواهیم بود.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران ادامه داد: ناگفته نماند مکانیزاسیون و ماشین‌آلات یکی از حلقه‌های مهم این زنجیره هستند که با تولید کمباین برنج به منصه ظهور خواهد رسید.

 

نظر شما